top of page

יום ב׳, 16 בספט׳

|

Tel Aviv-Yafo

קורס עיצוב הבית עם צמחים: ללמוד לעצב לך מרחב חי ומשגשג

קורס בן שלושה מפגשים בשיתוף עיריית תל-אביב - יפו

קורס עיצוב הבית עם צמחים: ללמוד לעצב לך מרחב חי ומשגשג
קורס עיצוב הבית עם צמחים: ללמוד לעצב לך מרחב חי ומשגשג

זמן ומיקום

16 בספט׳ 2024, 18:00 – 30 בספט׳ 2024, 20:30

Tel Aviv-Yafo, Ha'Gra St 28, Tel Aviv-Yafo, Israel

פרטי האירוע

 לעצב את הבית עם צמחים זו לא תורה מסיני: בנינו קורס בן 3 מפגשים בליווי קבוצת ווטסאפ, בסופו יהיה לכם את כל הידע והנסיון. בדקנו את זה וזה עובד כבר יותר מעשרה מחזורים בהצלחה בלתי רגילה - זה עובד למי שמתחיל מאפס וזה עובד גם למי שכבר מגדל הרבה צמחים ורוצה לעלות מדרגה.

איך אנחנו יודעים? תגללו מטה ותקראו מה אומרים המשתתפים.

הלינק להרשמה באתר העירייה יעלה כאן בקרוב.

מה יהיה בקורס? 

  • נלמד את המפתחות לבית מעוצב עם צמחים - בחירה נכונה של צמחים, מיקום נכון של צמחים בבית, הטיפול המיטיב בצמחים - ואיך לייעל ולהקל על עצמנו, בחירת הכלים ומצע השתילה, ריבוי וייחורים, אבחון בעיות וזיהוי מזיקים. הסילבוס המלא בתחתית העמוד.
  • בכל מפגש נתנסה על שולחן העבודה עם צמחים, חומרים, עציצים וייחורים - אותם תקבלו הבייתה. 
  • כל משתתף יבין את המרחב שלו ויוכל ליצור פינות צמחים חדשות בביתו (או לשפר קיימות) ולהתייעץ עליהן בשעורים וביניהם בקבוצת הווטסאפ הפרטית - לכן הקורס תמיד מתקיים בקבוצות קטנות ואינטימיות, באווירה חיובית ומעודדת שיתוף  
  • בקורס תחשפו לדוגמאות רבות מבתים בישראל ותצאו עם הבנה מעמיקה של הצמחים - מה הם צריכים, כיצד לספק להם זאת בסביבה הביתית, וכיצד לאזן זאת עם שיקולים של נוחות, תקציב, ואסתטיקה. 

הקורס יתקיים במרכז הגר"א בתל-אביב בימי שני ה-1, 8, 15 ביוני, בשעות 18:00 עד 20:30

 לינק לרישום באתר העירייה יעלה בקרוב! עלות הקורס כולל החומרים, הכלים והתוצרים 750 ש"ח \ לתושבי ת״א-יפו 15% בסיבסוד העירייה - 637 ש״ח

ההנחה לתושב מתעדכנת אוטומטית בעת ההרשמה לפי מספר תעודת הזהות של מזמין הכרטיס*

אם נתקלתם בקושי טכני בהרשמה, אפשר להרשם טלפונית במזכירות בשעות הפעילות: 03-7242942*

קצת ממה שהמשתתפים אומרים:

״לא תמצאו עוד קורס כמו של רינת ועוד מורה כמו רינת. הקורס מתאים לכולם, לכאלה שרק אתמול הביאו את העציץ הראשון שלהם ועד המטפחים הסדרתיים. היא אוצר של ידע עיוני ומעשי, היא מעבירה את הקורס בצורה חווייתית ויודעת לענות על כל השאלות ותמיד בחיוך ובסבלנות. אחרי כל שיעור יצאנו עם עציצים חדשים, כלים ואדמה ודברים נוספים ששידרגו לנו את הידע. בזכותה הצלחתי לשקם את המונסטרה הענקית שלי שכמעט ומתה. מומלץ בחום רב מאוד, אל תתלבטו בכלל״

״קיבלתי את הקורס כמתנת יומולדת וזו היתה המתנה הכי טובה שקיבלתי אי פעם! הקורס במרכז גר״א הככ מיוחד. נהניתי מכל הפרטים ומהחוויה בכללה. הקורס מרכז ידע תאורטי ומעשי, אווירה רצינית וקלילה בו זמנית, רינת מדהימה!!! אבל הכי חשוב, הקורס באופן שבו הוא מועבר, באופן ככ מדויק, נתן לי השראה ובוסט לקחת את האהבה הזו כמה צעדים קדימה. ככ ממליצה!!!״

״קורס פשוט נפלא! רינת -סוקולינה, מלאת ידע סבלנות והומור. 3 מפגשים של למידה תיאורטית ופיזית. קבוצה של 12 אנשים זרים מתאגדים סביב צמחים, אדמה, אור ומים והופכים לידידים. המלצה לוהטת״

את הביקורות האלו ונוספות תמצאו כאן

פירוט נושאי הקורס

מבוא. למה צמחים, איך התחילו לגדל צמחים בבית, מיהם צמחי הבית והסוקולנטים

אור. הבנת אור, גורמים חיצוניים ופנימיים שמשפיעים על כמות האור, איך נדע לכמה אור הצמחים זקוקים, הכרת צמחים למצבים חשוכים.

מים. זיהוי קבוצות צמחים וצרכי ההשקייה שלהם, טיפוסים ואסטרטגיות של השקיה, הקשר בין אור והשקיה, הכרת הצמח ומתי להשקות, כמה להשקות, טכניקות השקיה, זיהוי יובש ורקבון.

לחות השפעת הלחות היחסית באוויר ושיטות להגברת הלחות.

שיקולים בתכנון. שיקולים של השימוש בחללים השונים, שעות וימים, שימוש באמצעי קירור וחימום, מעבר חופשי בחלל, סוגי תשתיות ומתקנים להנחת ותליית העציצים.

עיצוב. אסתטיקה וכללים לעיצוב, יצירת חזון אסתטי, בחירת הצמחים המתאימים, יצירת מקבצי צמחים הרמוניים, השפעת תנאי הגידול על "עיצוב" הצימוח, שיעור מזורז בצילום פינת צמחים בסמארטפון.

כלים ומצעי שתילה. הכרת חומרים של כלים ותכונותיהם, הכרת תערובת השתילה וחומרים שניתן להוסיף לה, שיקולים בבחירת הכלים והתערובות, מתי ואיך שותלים מחדש.

תחזוקה. פעולות התחזוקה השוטפת, זיהוי בעיות, התמודדות עם מזיקים ושיקום צמחים.

שיטות השקיה עצמית מהי השקיה עצמית. כיצד להכין ולתפעל נכון מנגנוני השקיה עצמית, בעזרת עזרים פשוטים, סמי הידרופוניקה.

ריבוי צמחים מהן הדרכים השונות בעזרתן ניתן להרבות צמחים וכיצד נדע לזהות? ריבוי אל-מיני מעלה, שלוחה, חוטר, ייחור ופקעת; הנבטה והשרשה; מים או אדמה.

הקורס יכלול תרגילים בכיתה, תרגילים (להנאתכם) בבית, והתנסות מעשית עם צמחים, ייחורים, כלים וחומרים אותם תיקחו הבייתה.

שיתוף

bottom of page