top of page

סוקולינה גאה להציג

להחיות את הבית עם צמחים

סדנאות לצוותים וארגונים 

מי מאיתנו לא היה רוצה לחיות ולעבוד כשהוא מוקף בצמחים חיים ומלבלבים? אך רבים זוכרים כשלונות צורבים עם צמחים; או חושבים שלא נולדו עם ידיים ירוקות; אחרים מגדלים צמחים בלי ממש להבין למה זה עובד (ולמה לפעמים זה לא); או פשוט לא יודעים מאיפה להתחיל. אז בואו נשאיר מאחור את המיתוסים, נתנסה עם צמחים  ונבין אותם אחת ולתמיד!

לפניכם מספר אפשרויות הנבדלות בתמהיל שונה של ידע - התנסות - ותוצר, אך מכולן יוצאים עם

  הבנה+כלים מעשיים+השראה לעיצוב סביבת מחיה ועבודה שופעת צמחים ! 

1. סדנת אורבן ג'נגל: להחיות את הבית עם צמחים

המפתח הראשון להצלחה עם צמחים הוא בחירה נכונה של צמחים המתאימים לתנאי הבית ולנו. בסדנה נלמד לנתח  את החלל שלנו ואת טיפוס הצמחים שאנחנו. נלמד עקרונות בעזרתם נוכל לבחור נכון ולהבין כל צמח שיגיע לידינו! איך נדע לכמה אור הוא זקוק הצמח או מתי להשקות?  איך נדע לעשות אותו מאושר ומה הוא מנסה להגיד לי כשהוא לא נראה כך? איך נבחר את הכלים הנכונים, ונשלב הכל בצורה הרמונית בעיצוב הבית שלנו? ואיך לייעל את תקציב העציצים שלנו ואת התשתית שלהם, כדיי להשיג מקסימום אפקט, במינימום כסף+מאמץ? הכינו לצידכם צמח או שניים שתוכלו להתנסות איתו בזמן הסדנה. משך הסדנה גמיש לבקשתכם, מומלץ: שעה וחצי.

הוסיפו תוצר מעשי לסדנה:

WhatsApp Image 2022-01-02 at 13.34.47.jpeg
WhatsApp Image 2022-01-02 at 13.34.47 (1).jpeg
WhatsApp Image 2022-01-02 at 13.34.47 (2).jpeg

שתילה בבטון

צביעה, בחירת סוקולנטים וחיפויי אבן, כך שכל משתתף יוצא עם גינת זן סוקולנטית שעיצב בעציץ בטון. העציצים מיוצרים על-ידי "החצר" - משתלה שיקומית למתמודדי נפש
WhatsApp Image 2022-01-02 at 13.34.47.jpeg
IMG_7960_edited.jpg
IMG_7960_edited.jpg

מארזי צמחים

המשתתפים יבחרו צמחי בית ויתנסו איתם - יבדקו שורשים, ייגעו באדמה, יתנסו בסוגי השקיות ועוד. ניתן להוסיף למארז עציצים קרמיים, כף שתילה, אדמה, שפריצר ועוד.

מארז HOYA (5)_edited.jpg
P1150092-2.JPG
Brami-01285_edited.jpg
Brami-01360_edited.jpg

מתקני ייחורים

בסדנה נלמד גם על ריבוי צמחים בשיטות השונות - ענף, עלה וגרעין! כל משתתף ייצא עם מתקן ייחורים מעץ טבעי ומבחנות, העשוי בעבודת יד אמן; עם ייחור להשרשה במים ועם ייחורי סוקולנטים באדמה.
Brami-01320_edited.jpg

או, ספרי לנו על עוד אפשרויות:

2. בניית אדנית סוקולנטים מעץ ממוחזר

בסדנה  נלמד איך להשתמש במשטחי העץ שסיימו את תפקידם בעולם, ולבנות מהם אדנית. יחד נבנה את האדנית שלב אחרי שלב, נשייף, נצבע, נלמד איך לשתול בהם נכון ונעצב פסיפס מרהיב של סוקולנטים ושכבות קרקע. נכיר את הסוקולנטים - מיהם ומה הם צריכים מאיתנו, כיצד לגדל אותם בבית ובמרפסת כך שישגשגו לאורך זמן, וכיצד נטפל באדנית שבנינו. משך הסדנה: שעה וחצי. התוצר: כל משתתף ייצא עם אדנית העץ שבנה ושתל במו ידיו, ועם הידע כיצד לגדל סוקולנטים!

3. להחיות את הבית עם צמחים טרופיים וכדורי טחב יפניים

השילוב האופטימלי בין ידע, השראה ועשייה! נפתח את הארוע עם סדנה על עיצוב הבית עם צמחים: נלמד איך אפשר לשלב צמחים בכל חלל. נבין מיהם הצמחים שיכולים לגדול אצלנו בבית, איך לבחור ביניהם את אלו שיתאימו לנו ולחללים השונים, איך להשתמש בהם לעיצוב ואיך לגדל אותם כך שישגשגו. כעת נפשיל שרוולים ונתיישב אל שולחן העבודה! נתנסה בטכניקת הקוקודמות - דרך פלאית להכניס צמחים לעיצוב הבית - ללא אדנית או עציץ! בית השורשים של הצמח נשתל בתוך כדור טחב חי, הממשיך להתפתח עם הזמן. כל משתתף ילמד להכין בסדנה וייצא עם שתי קוקדמות מהממות וכל מה שהוא צריך בשביל לתלות אותם ולטפל בהם נכון! משך הסדנה: שלוש שעות. התוצר: שתי קוקדמות והמון ידע מעשי בגידול צמחים בבית!

או: ספרי לנו קודם על סוקולינה

נעים מאוד, שמי רינת טל והמשימה שלי ב"סוקולינה" היא להכניס צמחים לתוך חייהם של אנשים באמצעות חוויות חיוביות ומהנות של עיסוק בצמחים. אני מפתחת סדנאות וקורסים על צמחים ובשש השנים האחרונות העברנו אותן לאלפי אנשים! לחברות כגון   Google, Wix, Payoneer, Elbit Systems  ואחרות; לתלמידי ההום סטיילינג של שנקר ולקהילות מעצבים ואדריכלים; לארגונים כמו עיריית ת"א-יפו, מעלה, קרן קרב, החברה למתנ"סים, מכללת ספיר  ואחרים. אני מתכננת ומיישמת צמחיה בבתים ומשרדים; מייעצת ומלווה מעצבים ואדריכלים; כותבת מדור בנושא בווינט עיצוב ואדריכלות; חברה בבניית "החצר" – גינה שיקומית למתמודדי נפש  בבת-ים, ועוד.

עם בוא הקורונה לעולם, "ארזתי" את הסדנאות כך שיתאימו לאונליין ובשנת 2021 הן  הועברו מרחוק לקבוצות של עשרות ועד מאות עובדים. השנה חברתי לשותפים הטובים ביותר בתחום, כך שאוכל להציע לכל חברה וארגון נבחרת מדויקת של סדנאות, ויחד נביא את בשורת הצמחים לכל עובד ועובד בישראל!

request quote

אני רוצה לקבל הצעת מחיר !

איזו סדנה מתאימה לכם?

תודה, קיבלנו, ניצור איתך קשר בהקדם!

בין לקוחותינו